מילוי קמטים

 
בחלוף הזמן הרקמות בעור פנייך מתחילות להיות רפויות, שפתייך מאבדות ממציקותן, נהיות דקות יותר גורמות מראה עצוב ועייף. גם אודם אינו יכול לתקן זאת. לצערנו, הנעורים אינם נצחיים..

ובכן, כאשר את מתעוררת בוקר אחד ומביטה על השתקפותך במראה, את רואה רשת קמטים קטנים באזור זוויות העיניים וחריצים עמוקים ומזעזעים ליד האף. הדבר אכן משווה לך מראה של קשישות וזקנה, ואת רוצה לעשות הכול על מנת להיפטר מכל הקמטים האלה.
 
אחת הדרכים היעילות ביותר להצערת עור הפנים הינה מילוי הקמטים. שיטת טיפול זו מיושמת בהצלחה כבר למעלה מ-20 שנים. בעזרת מילוי קמטים ניתן להעלים קמטים באזורים הבאים: באזור לחיים, מצח, בין הגבות, עיניים, אוזניים, פה וכד'. כמו כן, ניתן לבצע הרמת פינות שפתיים נפולות ולמלא קמטים מתחת לאף – קמטי הבעה.
 
 
סוגי חומרי הזרקה למילוי קמטים
 
1. בעלי השפעה זמנית (12-24 חודשים)

Restylane, Perlyne, Teosyal, Juvederm, Princess, Perfecta .a. 
קטגוריה זו מבססת על חומצה הארולוגית, המוגדרת כחומר טבעי משום שהיא נמצאת בעור שלנו. על סמך גילוי זה תהליכי הנדסה גנטית בנו במעבדה חומצות היאלורונית שונות,  יתרונן הבולט בכך שהגוף מזהה אותן והן אינן גורמים לדחיה או סיבוכים.
b. חומרים המבוססים על קולגן (Evolence).
c. הדרוקסי אפפטית של סידן (Radiesse)
d. חומצה לקטית (New-feel)

2. בעלי השפעה לטווח בינוני (עד 3 שנים)

a. שילוב של קולגן עם פולימתילמטאקרילט (Artecol).

3. בעלי השפעה לטווח ארוך או השפעה קבועה

Bio-Alcamid .a – חומר במרקם ג'ל המבוסס ברובו על מים ועל פולימרים. אחרי הזרקתו החומר מתנהג כשתל פנימי, מאחר והוא מייצר מעין כמוסה (קפסולה)
b. שמן סיליקון (סיליקון טהור) מורכב מחלקיקי סיליקון זעירים. בעקבות ההזרקה מואץ תהליך יצירת סיבי הקולגן, הגורמים לעיבוי שפתיים או מילוי קמטים.
 
 
חומרי ההזרקה בעלי השפעה זמנית מיועדים למלא סוגי קמטים שונים, קמטים עדינים, וקמטים עמוקים בעור הפנים ולשיפור מראה אזורי פנים שונים כגון לחיים, קו הלסת וכו'. כמו כן חומרי ההזרקה משמשים להגדלת ועיבוי נפח שפתיים, ועיצוב צורתן.
 
התכשירים אינם מסוכנים ולא נדחים על-ידי הגוף. כמו כן, התכשירים הם היפו-אלרגיים (לא גורמים לרגשות יתר ולא דורשים טסט). משך זמן ההזרקה משתנה מאדם לאדם וגם תלוי בסוג החומר, זמן שהות בשמש, מספר הביקורים בסאונה או פעילויות אחרות הכרוכות בחשיפה לחום.
 
בעת הייעוץ המטופלת מתארת את שאיפותיה וציפיותיה מהטיפולים. המטופלת מקבלת מידע אודות הטיפול, כגון תוצאותיו ומגבלות שיכולות לחול בעקבותיו סוג החומר.
המינון ומקום הזרקתו נקבעים על-ידי ד"ר לודמילה לייבזון בזמן הייעוץ, בהתאם לסוג החומר ועומק הקמטים, האזור המיועד לשיקום וצפיית המטופלת בטיפול.

חשוב לציין כי מספר הטיפולים נקבע בהתאם לסוג החומר. במקרה של שימוש בחומר בעל טווח השפעה קצר, נדרש לערוך טיפול אחד במרפאה וביקור במרווח של שבוע לאבחון השפעות התכשיר לביצוע תיקונים אפשריים (הדבר מותנה במטרת הטיפול ובעומק הקמטים).

לעומת זאת, במקרה של שימוש בחומר מילוי קבוע, כשמן סיליקון, נדרש לערוך בממוצע 4-8 טיפולים, במרווח של 30 יום בין כל טיפול (זמן מצופה להופעת תוצאת הטיפול הסופית, כלומר זמן ממוצע ליצירת קולגן באיזור ההזרקה).
 
לאחר מילוי קמטים, תוכלי להמשיך ללא כל חשש את כל סוגי הטיפולים הנותרים במרפאה, ובכלל זה פילינגים שונים, מסאג' פנים, טיפולי הסרת שיער, קעקעים ועוד. הזרקת חומר מילוי מכל סוג שהוא אינה מהווה התווית נגד טיפולים כירורגיים באיזור הפנים.
 
 
מילוי שפתיים
 
שפתיים הינן האזור הרגיש העדין והסקסי ביותר של הפנים. עם הגיל הן מאבדות מתפיחותן, מופיעים קמטים סביבן, תופעת "פני המעשן". על סמך מראה העיניים על סמך מראה השפתיים אפשר לקבוע את גילך, אך בעיה זו ניתנת לפיתרון באמצעות מילוי שפתיים. באמצעות הזרקות ניתן להעלים את הקמטים באיזור השפתיים, לעצב את צורתן וכן להגדיל את הנפח שלהן. אפקט הטיפול יכול להיות זמני או קבוע בהתאם לרצונך וסוג של החומר.

במקרה של שימוש בתכשיר בעל טווח השפעה קצר, נדרש לערוך טיפול אחד במרפאה וביקור במרווח של שבוע לאבחון השפעות ההזרקה וכן לביצוע תיקונים אפשריים (הדבר תלוי בנפח השפתיים הרצוי).

לעומת זאת, במקרה של שימוש בתכשיר מילוי קבוע, נדרש לערוך בממוצע 4-8 טיפולים, במרווח של 30 יום בין כל טיפול (זמן מצופה להופעת תוצאת הטיפול הסופית, כלומר זמן ממוצע ליצירת קולגן באיזור ההזרקה).
שימוש באיפור קבוע לפני הטיפול או אחרי הטיפול אינו מסוכן.
 
העלמת קמטים באזור העיניים
 
כידוע, עיניים הינן "ראי הנפש", כלומר מביעות בצורה הטובה ביותר את מה שאנו מרגישים. כך, מבט אחד יכול להביע את מה שאי אפשר להגיד במילים. אך לדאבונינו, הזמן אינו מרחם על העיניים ומטביע בהן את חותמו שקיות, עיגולים שחורים, קמטוטוטים וכו'. כך ההשתקפות שלנו במראה אינה משמחת אותנו עוד...
מבט רענן משווה לפנים מראה קסום של צעירות ורעננות.
 
בזכות טיפול המשלב (בוטוקס, מילוי קמטים ומזותרפיה) ניתן לטפל בסימני הזדקנות באזור עיניים. באמצעות מתיחת העור והזנתו באזור עדין זה אפשר לצמצם את הופעת הכתמים השחורים ושקיות וקמטים באזור העיניים.
 

הסרת קמטי הבעה בחלק העליון של הפנים
 
שיטת טיפול יעילה בקמטי הבעה הינה החדרת חומר בשם בוטוקס (ראה מאמר העוסק בנושא "בוטוקס"), אך עבור אנשים שגילם למעלה מ-40 שנה שיטת טיפול זו מועילה פחות. הסיבה לעובדה זאת נעוצה בכך שקמטי ההבעה בפניהם של אנשים אלה עמוקים יותר, במיוחד באזור בין הגבות. הדבר נובע, כמובן, מכך שהשימוש בשרירי הבעה ממושך יותר מאשר אצל אנשים צעירים. לכן, יש צורך לשלב בוטוקס עם מילוי קמטים.
 
© 2012 - 2020
כל הזכויות שמורות ל"Perfect Aesthetics"