אודות מזותרפיה

 

מזותרפיה הינה שיטת טיפול שפותחה במחצית השנייה של המאה הקודמת. שיטת הטיפול מבוססת על הזרקה שטחית או תת-עורית של מנות מזעריות של חומרים שונים כגון, חומרים הומיאופתיים באזור הרצוי או בסמוך לו.


רופא מצרפת, ד"ר מישל פיסטור, סיים בהצלחה אצל אחד ממטופליו טיפול בדלקת האוזן התיכונית בשיטת מיקרו-הזרקות שפיתח לא מכבר, במהלך הטיפול גילה תגלית. הסתבר כי הקמטים באזור אפרכסת האוזן, מקום בו ביצע את ההזרקות, נעלמו כליל. ד"ר פיסטור השלים בהצלחה סדרת טיפולים ניסויים נוספים וגיבש את השיטה לשימוש קליני.


פרט לטיפולים בתחום הרפואה האסטתית, שיטת המזותרפיה מיושמת גם בטיפול בשלל תחומי רפואה נוספים, כגון ראומטולוגיה, רפואת שיניים, אף-אוזן-גרון ופסיכיאטריה. זאת ועוד, הטיפול הינו יעיל בשלל בעיות רפואית החל מסוגי פגיעות שונים, דלקות, מגוון כאבים שונים ובכלל זה כאבי ראש, אי-סדרים במערכת העיכול, וכלה במחלות עור הפנים (אקנה, סבוריאה, אקזמה). מזותרפיה מיושמת בהצלחה ב-40 מדינות.


כידוע, עם הגיל, העור מאבד ממראו הצעיר וכן חלק מתכונותיו (הזדקנות כרונולוגית). סימני ההזדקנות הטבעית מתחילים להופיע מגיל 25 ומעלה, כאשר חלה האטת תהליכים שיקומיים בגוף. כתוצאה מכך, קצב חידוש התאים באפידרמיס (שכבת עור העליונה ביותר) מואט. העור נהיה דק יותר, מופיעים קמטוטים, תאים אטיפיים, פיזור מלנין הופך לבלתי שווה, ריפוי פצעים נהפך לאיטי. כתוצאה מהפיכת העור לדק יותר, ובכלל זה אפידרמיס ורקמות תת-עוריות, מופיעים קמטים. בנוסף לכל אלה, סיבי קולגן ואלסטין נהרסים. אי לכך, העור מאבד גם מוצקותו וגמישותו, כמות החומצה היאלורונית פוחתת, תאי העור מאבדים נוזלים, העור נהייה יבש יותר, מדולדל ומאבד ברק, מתפתחת רגישות גבוהה לחומרים מחטאים וחומרי היגיינה. כמו כן, יורדת כמות כלי דם והדבר גורם לאובדן הסומק הטבעי. אחד מסימני הזדקנות העור הנוספים הוא: כוח הכבידה גורם לריפיון השרירים, ויצירת קפלים. הדבר מביא להדלדלות עור הפנים ומראה מזדקן ותשוש.


בנוסף, לאחר גיל 45 מתחילים שינויים הורמונאליים בגוף, אשר גורמים להזדקנות העור אף הם. בשל כך, רגישות העור לחומרים מזיקים, גורמים סביבתיים ואלרגנים שונים עולה וכן העור נהפך לפגיע יותר. יש להדגיש כי גורמים סביבתיים, כגון קור, חום, מצבי לחץ, עישון והרגלי תזונה לא נכונים – כל אלה משפיעים על עורנו. על אחת כמה וכמה, ניתן למנות עוד את השמש הישראלית, אשר פולטת קרינת UV במינון גבוה, גורמת להזדקנות מוגברת של העור גם היא. תופעות הלוואי שמופיעות כתוצאה מפגיעה במרקם העור הן פגיעה בסיבי קולגן ואלסטין, פיגמנטציה (עודף של פיגמנט מלנין, האחראי לצבע העור), וכן מצבים טרום-סרטניים (קרטוזות) ואף סרטן העור עצמו.

 

 

שימוש מזותרפיה ברפואה אסטתית:

 

שיטת מזותרפיה מיושמת ברפואה האסתטית לטיפול מגוון רחב של בעיות הנובעות כתוצאה מהזדקנות כרונולוגית ו"פוטואייג'ינג":

 

 •  צלוליטיס – "ליפו דיסטרופיה"
 • תיקון סימני הזדקנות באזור הפנים, צוואר, ידיים ומחשוף (קמטים, כתמי עור)
 •  מתיחות עור
 •  פצעי אקנה וצלקות הנובעות בעקבותיהם
 • מזוליפטינג – הרמת עור נפול בחלקי גוף שונים
 • הקטנת נפח הגוף באמצעות שאיבת שומן בשיטת מזותרפיה 
 • הסרת "סנטר כפול"


דרך פעולת מזותרפיה


טיפולי מזותרפיה מביאים לתוצאות חיוביות, כגון:

 

 •  שיקום רמת הנוזלים בעור
 • האצת תהליך חידוש תאי העור
 • שחזור מרקם ומראה העור
 • שיקום סיבי הקולגן ואלסטין
 • העלאת רמת החומצה היאלורונית, אשר לה יכולת ספיחת נוזלים.
 • יצירת כלי דם חדשים
 • נטרול רדיקלים חופשיים

 


כתוצאה מהטיפולים, חלה האצה בתהליך הצערת עור הפנים. כמו כן, חוזרים הסומק הטבעי, ברק, מוצקות, נעלמים קמטוטים, הקמטים הבולטים מתרככים, נעלמים כתמי עור, העור נמתח וכן וחלה האטה בתהליכי ההזדקנות.

 

רכיבים בשימוש

 

 • פוליוויטמינים (ויטמינים - A, B, C, D, E ).
 • נוגדי חמצון ( חומצה ליפואית, ויטמינים מסוג - A, C, D, E)
 • חומצות אמינו
 • קואנזימים
 • פוספטידיל כולין
 • תמציאות פפאיה, מלון, אצת ספירולינה
 • חומצה היאלורונית
 • סוגי נוקלאוטידים שונים
 • מינרלים וכד'

 

מספר הטיפולים:

 

מספר הטיפולים נקבע בזמן הייעוץ בהתאם למטרת הטיפול, האזור הנבחר, בו מבוצע הטיפול, סוג התרכובת, סוג העור. מספר הטיפולים הממוצע נע בין 4 עד 6 טיפולים, כאשר כל טיפול מבוצע אחת לשבוע . מומלץ לערוך סדרת הטיפולים פעמיים בשנה.


יתרונות מזותרפיה


מזותרפיה הינו טיפול בעל אופי פיזיולוגי. על כן, משום שהזרקת והחדרת הרכיבים לתוך העור, הטיפול יעיל ותוצאותיו נשמרות למשך זמן רב. יתרה מכך, הרכיבים נותרים בעור למשך זמן ארוך יחסית. ראוי לציין כי ביצוע הטיפולים בקביעות מאפשר להפחית את כמות ההזרקות המבוצעות במסגרת הטיפולים וכן, את מינון הרכיבים המוחדרים לעור במהלך הזמן.


את רב הטיפולים ניתן לבצע באופן אמבולטורי. אין צורך בניתוח ואין תופעות לוואי.  מקרי סיבוכים נדירים. 
ניתן לשלב את טיפולי מזותרפיה עם טיפולים אחרים.


סוגי טיפולים המבוצעים במרפאה

שאבת שומן (ליפוסקציה)

 

פוספטודילכולין ידוע כממיס שומן, ומופק מסויה ולציטין. לאורך השנים הוכח כחומר יעיל למניעת [הצטברות] שומנים. ברפואה הכללית משתמשים במטרת הורדת רמת הכולסטרול וטריגליצרידים בדם. לעומת זאת, שימושו ברפואה האסטתית החל לא מכבר. פוספטידילכולין מצוי בממברנה של התאים, גורם להמסת השומן בתא. הזרקת פוספטודילכולין מסייע להתכווצות העור ובזכות כך משפר את טיב העור, גמישותו ומצוקו באיזורים שונים של הגוף, כגון: בטן, זראות, ירכיים, סנטר כפול, גב תחתון, מותניים.

צלוליטיס נגרם כתוצאה משינויים ברקמת החיבור הנמצאת בשכבת תת-עורית, המכילה שומנים, אשירים בתאי השומן (אדיפוזיים). השינויים נובעים כתוצאה מהיחלשות רקמת החיבור עצמה. ביטוי הוויזואלי הוא צלוליט. הנראה כ"קליפת תפוז". מאיצי צלוליט הם: מצבי מתח, חוסר פעילות גופנית, תזונה לא נכונה, בעיות הורמנאליות הנובעות מהפרשה בלתי סדירה של אסטרוגן אצל נשים. אחד הגורמים הנוספים הינו: ליקויים בזרימת הדם בנימי הרקמת החיבור. כתוצאה מכך נגרמת הצטברות נוזלים בשטח הבין-תאי, דבר המשפיע על מטבוליזם של קולגן, אשר סיביו מתרבים סביב תאי השומן.

מבחינים בין מספר סוגים של צלוליט:

1. קשיח – מופיע אצל נשים צעירות ובריאות עם עור מוצק.

2. רך – מופיע אצל נשים בגילאים 40-50, בעלות טונוס שרירים נמוך.

3. בצקטית - סוג זה של צלוליט מאופיין בעור דק. קשור ללקוי בזרימת הדם בפלג גוף התחתון, מלווה בנפיחות באיזור הגפיים התחתונות, תחושות כבידות וכאבים ברגליים.


במרפאתינו אנו משתמשים בשיטת שאיבת שומן עדינה שמבוצעת בעזרת תרכובת מיוחדת הכוללת רכיבים מיוחדים שאינם מותירים צלקות בעור. לאחר הטיפול, העור הופך להיות חלק וגמיש. חשוב לציין כי הטיפול בשיטה זו אינו מהווה שום סיכון.


"מזוליפטינג" באמצעות חומצה היאלונורית


עם הגיל העור מאבד מיכולתו הטבעית לספוח נוזלים, דבר המוביל ליובש, רגישות והזדקנות מוקדמת של העור.

האחראית לספיחת נוזלים בעור היא חומצה היאלורונית. לחומצה זו יכולת ייחודית של ספיחת נוזלים, ולכן הינה מרכיב חיוני עבור עורנו. בשל תכונותיה הייחודיות, החומצה מעניקה לעור מראה מוצק ואף מגבירה את חסינותו בפני השפעת גורמים סביבתיים. כמו כן, החומצה ההיאלונורית הינה כלי תחבורה עבור רכיבים פעילים אחרים המסייעים בהתפתחות כלי דם ושיקום חלבונים בעור. החומצה מתפזרת על פני שטח העור ויוצרת קרום דק ושואבת נוזלים מאדי המים באוויר. פעילות החומצה ההיאלורונית מסייעת להתחזקות המערכת החיסונית, מאיצה תהליכים שיקומיים בעור וכן מגבירה את קצב ריפוי פצעים זעירים. כמו כן, החומצה מומלצת בטיפול בפצעי אקנה ובשינוי עור לאחר האקנה.


שימוש בחומצה היאלונורות מונע מבעוד מועד יצירת קמטים וצלקות!


החומצה ההיאלורונית משמשת גם בטיפולי הזנת עור בנוזלים וכן בטיפולים מונעים נגד הזדקנות מוקדמת. הטיפול מתאים לכל סוגי העור. הזרקות חומצה היאלונורית מומלצות במיוחד בתנאיי האקלים הישראלי היבש.

מומלץ לערוך טיפולים באזור פנים, ידיים, צוואר ומחשוף. מספר טיפולים מומלץ לכל סדרה הוא – 3. יש לערוך סדרת טיפולים זו פעמיים בשנה.

 

הצערת העור באזורי הפנים, צוואר, מחשוף וידיים

 

ד"ר ל. לייבזון משתמשת במרפאתה בסוגי תרכובות שונים בטיפולי מזותרפיה. במסגרת הייעוץ, הרכיבים הפעילים בתרכובת מותאמים באופן אישי לבעיות שאת מעוניינת לטפל בהן, באזורים שנבחרו לטיפול. עם זאת חשוב לציין  כאשר רצוי להתחיל בטיפול מניעה טרם מופיעים סימני הזדקנות בולטים כתוצאה מחשיפה לשמש או השפעת הגיל.

ככל שתתחילי את טיפולי המניעה מוקדם יותר, תמנעי את הזדקנות העור ודחיית פרוצדורות אגרסיביות, כגון: ניתוחים פלסטיים. איכות העור תשמר ותקבל מראה צעיר ורענן, בעלת ברק טבעי האופייני לנעורים.

 

לצפות

© 2012 - 2020
כל הזכויות שמורות ל"Perfect Aesthetics"